iskambil-fali-1
iskambil-fali-2
iskambil-fali-3

İskambil Falı

Tarot falı başta olmak üzere pek çok fal bakma tekniği bulunmaktadır. İnsanlar her zaman gelecekte ne ile karşılaşacağını, nasıl bir hayat süreceğini merak edegelmiştir. Bu merakın neticesinde de gelecekte yaşanacakların önceden bilmek ister. Durum böyle olunca gelecekte kişilerin yaşayacakları ve karşılaşacakları olaylara dair ipuçları verdiğine inanılan çeşitli fal yöntemleri ortaya çıkmıştır. Fala hiç inanmayan insanlar dahi meraklarına yenik düşmekte ve fal baktırmaktadır. Kahve falı, kum falı, yıldız falı ve İskambil falı gibi birbirinden farklı pek çok fal çeşidi bulunur.

 İskambil Falı Nedir?

İskambil kağıtları kullanılarak bakılan bir tür fal türü olan İskambil bir başka deyişle kağıt falının geçmişi 1392 tarihine kadar uzanan oldukça uzun bir geçmişe sahiptir. Bu fal çeşidiyle ilgili olarak günümüze ulaşmış durumda olan çok az bilgi bulunmakta olup orta çağın yaşandığı dönemlerde büyük öneme sahip bir kehanet tekniği olarak kullanıldığı hakkında bilgiler bulunmaktadır. Avrupa kıt’asında 14. yüzyıldan günümüze ulaşarak varlığını muhafaza etmektedir. Ancak bu bilgiye rağmen yine de bu falın yakın doğu kaynaklı olduğu düşünülmektedir.

 Kağıt Falı Ne İçin Bakılır?

İskambil kartları, tıpkı tarot kartlarında olduğu gibi geleceğe dair gerçekleşecek olaylar ile ilgili ipuçları almak amacıyla da kullanılır durumdadır. İskambil kartları 13. yüzyılda tarot kartlarından türetilmiştir. Daha sonraki zamanlarda ise her bir iskambil kartının anlamı oluşmuş olup bunun beraberinde ise her bir kartın yan yana dizilimlerinden yorumlar ortaya konmuştur. Bu fal tekniği geleceğe dair ipuçları elde etmenin en eski ikinci yolu olmuş durumdadır.

 Hangi İskambil Kartı Hangi Anlamı Taşır?

Bir iskambil kağıdı destesi içinde 52 adet kart bulunur ve bu kartların tamamı 4 ayrı sembolden meydana gelmektedir. Her sembol ise element ile özdeşleştirilmektedir. Bu elementler ise toprak, hava, su ve ateştir. Bundan dolayıdır ki bir falcı için iskambil kağıtlarındaki her bir sembol çok derin anlamlar ifade etmektedir. Bu fal tekniğinde kullanılan kartların sayısı 52 adet olup yılın 52 haftasını işaret etmektedir.

– Kupa su elementini temsil eder; bir insanın hayatının her alanında yaşayacağı mutluluğu işaret etmektedir.

– Sinek ateş elementini temsil eder; yaşanacak kaza, ayrılık, yaralanma, kayıp ve ya kötü şans gibi olumsuzlukların habercisidir.

– Karo toprak elementini temsil eder; Olumlu bir anlam taşır. Şans ve nimet olarak yorumlanmakta olup birden fazla karo olması gelecekte zenginliğe yorumlanır.

– Maça hava elementini temsil eder; çoğu zaman olumsuzluk olarak yorumlanır. Fakat iyi bir gelecek, karşılıklı güven ve dostluk için olumlu yönde anlam taşır ve umut habercisi olma özelliği taşır.

Gelecekteki hayatınızla ilgili olarak karar vermekte sorun yaşıyorsanız, Atacağınız bir sonraki adımınız hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız, kararlarınızın sonuçları hakkında merakınız varsa kağıt falı ile tüm merak ettiğiniz konularda rahatlıkla fikir sahibi olabilirsiniz.

Fiyatlarımız

45TL

İskambil Falı

0 532 207 58 43 - 0532 166 04 85 - 0212 662 87 61

Rezervasyon İçin
Hemen Arayınız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Post comment