kahve-fali-nasil-bakilir
kahve-fali-2
kahve-fali-3

Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kimi insan tarot falı baktırmayı tercih ederken; kimi insan da fincanda fal baktırmayı tercih etmektedir. Fincanda içilen Türk kahvesinin ardından fincan tabakta ters çevrilerek, bir seferde niyet tutularak bekletilmelidir. Soğuduktan sonra önce fincana, sonra tabağa bakılmalıdır. Bir insanın kahve falı bakması için konu hakkında bilgi sahibi olması gerekir.

Kahvede çıkan şekillerin doğru şekilde yorumlanması, bakılan falı çok daha anlamlı kılmaktadır. Bakılan falda fincanın rengine dikkat ederek, tutulan dileğin olup olmayacağı söylenebilmektedir. Eğer renk koyuysa, maalesef tutulan dilek kabul olmayacak demektir. Yalnız fincanın içerisinde çıkan şekiller bu sonucu değiştirebilir. Açık renk çıkması, tutulan dileğin kolay bir şekilde yerine geleceği anlamına gelmektedir. Yorumlamak için biraz da olsa konsantrasyon gereklidir.

Görünen şekillerin yanı sıra falı bakan kişinin hissettikleri de falın yorumlanmasında etkilidir. Günümüzde çeşitli uygulamalar aracılığıyla da fal bakılabilmektedir. Online fal adı verilen bu uygulamalar, kısa süre içerisinde kişilere fal bakabilmektedir. Çoğu insan geleneksel olarak fal baktırmayı tercih etmektedir. Daha ayrıntılı analizlerin yer aldığı birebir bakılan fallar, kişilerin çok daha ilgisini çekmektedir.

 Kahve Falının Yorumlanması

Kahve içtikten sonra falın yorumlanması, son derece ciddi bir iştir. Fala bakılabilmesi için telvenin yeterli miktarda olması gereklidir. Kahvenin daima aynı yerden içilmesi önemlidir. İçtikten sonra fincanın dibindeki kahve kesinlikle karıştırılmamalıdır. Telveler karıştırılırsa, fal da bozulur. Fincan soğumadan kaldırılmamalıdır. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra, fincanda çıkan şekillere göre fal yorumlaması yapılabilir.

Fincanın sapından başlayarak, hayali bir kutup ve ekvator çizgisi ile ikiye yarılıp, dört parça elde edilir. Tıpkı bir saatteki akrep ve yelkovanın dönme yönüne göre fala bakılmaya başlanabilir. Hayali olarak çizilen kutup çizgisinin sağ tarafında kalan semboller pozitif olarak yorumlanmaktadır. Sol tarafta kalan semboller ise, negatif olarak yorumlanır. Hayali ekvator çizinin üzerinde kalan şekillerin olması kısa bir süre içerisinde olacak şeklinde değerlendirilir. Hayali ekvator çizgisinin altında kalan şekillerin gerçekleşmesi ise, uzun süre içerisinde olacak şeklinde yorumlanır.

kahve-fali-4

kahve-fali-4

Tabağa bakmak için, öncelikle telve süzülür. Tabak dik şekilde tutularak, bakan göz aracılığıyla dört parçaya bölünür. Sonra bakılmaya başlanır. Tabak falı aslında fincandaki falın doğrulanması için bakılmaktadır. Tabaktaki yollar aşağıda kalabilir. Bu nedenle çekim kurallarına göre, tabak falının da aynı fincan falındaki gibi bakılması gereklidir. Renge dikkat ettikten sonra, çıkan şekillere bakılmalıdır. Tabak fincanı onaylamıyor ise; niyet sonucunda bakılan fal ya uzun sürecek ya da hiç olmayacak anlamına gelir. Bu nedenle her ikisine de bakılır. Hem fincandaki hem de tabaktaki çıkan şekillere göre özenli bir şekilde yorumlama yapılır.

 Kahve Falında Çıkan Şekillerin İfade Ettiği Anlamlar

Kahve içildikten sonra bakılan falda, çıkan şekiller çeşitli anlamları ifade etmektedir. Örneğin; falda A harfi çıktıysa, bu alınganlığa işarettir. B harfi çıktıysa; iktidar olmaya yorulur. D harfi ise, zarar ziyanda bulunmaya işaret eder. Fincan ya da tabakta G harfi varsa; fal baktıran kişinin duaya ihtiyacı olduğu anlamına gelir. H harfi evliliğe işarettir.

Bakılan falda yol sembolü görülüyorsa; bu zafere ve yeni başlangıçlara işaret etmektedir. Eğer uzun, dönemeçli bir yol bulunuyorsa; bu da istenilen koşulların oluşması için zamana ihtiyaç var anlamına gelmektedir. Kalın yol, kahve falına bakılan kişinin istediği koşulların olmasının uzun zaman süreceği manasına gelebilir. Bu kişinin hayatını çok fazla değiştirecek olaylar olmayacağı şeklinde bir yorum yapılabilir. Yol darsa, kısa sürede hayatını değiştirecek olayların olabileceği söylenir. Yedi yol çıkması, fal baktıran kişinin evleneceği anlamına gelir. Yunus sembolü iyiye, kuş habere, at asalete, balık parasal olarak gelen kısmete işarettir.

Fiyatlarımız

45TL

Standart Kahve Falı

75TL

Uzun Kahve Falı

0 532 207 58 43 - 0532 166 04 85 - 0212 662 87 61

Rezervasyon İçin
Hemen Arayınız.

1 Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Post comment