tarot-fali-bakimi-1

Tarot Falı Nedir?

Dönemsel olarak Orta Çağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkan tarot falı çok eski bir kehanet yöntemidir. Geçmişten günümüze gelmiş olan bu fal, danışanın bilinçaltını okumaktadır. Bu metoda gönül vermiş olan herkes, bu teknikle fal bakabilir. Toplamda 78 karttan oluşan falda; 22 adet büyük arkana kartı bulunmaktadır. Geriye kalan 56 kart ise, küçük arkana kartıdır. Küçük arkana, iskambil kağıtlarının çıkış noktasıdır. Bu kartlar kendi içerisinde ikiye ayrılır. 16 tanesi saray kartı, 40 tanesi takım kartı olarak isimlendirilir.

Ayrıca büyük arkanaya, arkana majör, küçük arkanaya arkana minör adı da verilmektedir. Tarot bakılabilmesi için, bakan kişinin sezgilerinin güçlü olması ve muhakeme yeteneğinin yüksek olması gerekmektedir. Günümüzde çeşitli uygulamalarda tarot falı baktır seçeneği de yer alabilmektedir. Yani kısa süre içerisinde bu fala baktırabilirsiniz. Daha profesyonel bir fal için, uzman kişilere falınızı baktırmanız gerekir. Böylece daha sağlıklı yorumlara ulaşabilirsiniz.

 Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot çeşitli şekillerde bakılabilir. Yöntemin en basit metodu, tek tarottur. Tek bir soru için tek bir kart seçilmektedir. Tarot öğrenmek isteyenler için başlangıç olarak iyi bir metot olarak bilinen fal, sorulacak olan sorunun evet ya da hayır şeklinde cevap almasıyla bakılır. Tarotta olumlu, olumsuz ve nötr kartlar yer almaktadır. 10 adet kart masaya açılarak geçmiş, şu an ve gelecek hakkında bağlantı kurulmaya çalışılır. Aklınızı kurcalayan bir soru için bu metodu tercih edebilirsiniz.

tarot-fali-bakimi-2

tarot-fali-bakimi-2

Aşk hayatınızı öğrenmek için fal bakacaksanız; 7 adet kart açmalısınız. Bu kartlarda sırasıyla; yıldızınızı, partner yıldızınızı, aşk yıldızınızı, tehlike yıldızınızı, şans yıldızınızı, sır yıldızınızı ve gelecek yıldızınızı öğrenebilirsiniz. Bu falla, aşk hayatı hakkında bilgiler alabilirsiniz. Yalnızca aşk değil; ikili ilişkileri öğrenmek adına da bu fala bakabilirsiniz. İş arkadaşı, komşu ya da aile üyelerinden biri ile ilgili sorular sorabilirsiniz. Pek çok konuda tarot aracılığıyla sorularınıza cevap alabilirsiniz. Falda yer alan kartların anlamları yorumcudan yorumcuya değişebilmektedir.

Bakılan kartlar, hem görünen hem de bilinmeyen durumları göz önüne almaktadır. Her kart farklı bir anlam ifade etmektedir. En eski kehanet yöntemlerinden biri olan tarotun, dikkatlice bakılması gerekir. Kartların isimleri geneldir; ifade ettiği anlamlar yorumcular tarafından yorumlanabilir. 22 ana kart büyük arkana kartı, ana kart olarak isimlendirilir. Bu kartlar ayrı olarak da kullanılabilir. Yüzyıllarca yıldan beri değişmeyen bu kartlar, küçük sırlar grubundan ayrı bakılabilir.

0 numaralı kart, The Fool, yani deli kartı olarak isimlendirilmiştir. 1 numaralı kart, The Magician, Türkçe olarak sihirbaz kartıdır. 2 numara, The High Priestess- Başrahibe kartıdır. 3 numaralı kart, Thme Empress- İmparatoriçe kartıdır. Dört numaralı kart, The Emperor- İmparator kartıdır. Beş numaralı kart ise, The Hierophant- Papa kartıdır. Kartların numaraları, roma rakamıyla belirtilebilir. Bu kartların tanımları, kehanet anlamı ve ters anlamı vardır. Tarot bakan kişiler, bunları profesyonel olarak yorumlayabilmektedir. Kartlar, olayların ne zaman gerçekleşeceği konusunda bilgi verir. Belli başlı konularda bizleri uyarabilir. Bazı konularda teşvik edebilir. Belki de göz ardı ettiğimiz şeyleri açığa çıkarabilir. Olaylar arasındaki bağlantıları çözme yeteneği yüksek kişiler tarotu iyi bakabilir, falı yorumlayabilir. Falı bakabilecek usta kişiler olabilir.

 Üç Kart Tarot Açılımı Nedir?

En eski yöntemlerden biri olan üç kart tarot açılımı; geçmiş, şimdi ve gelecek olmak üzere üç farklı pozisyon içermektedir. Seçmiş olduğunuz kartın anlamı, geldiği sıraya göre değişkenlik gösterebilir. Bu açılımla içinde bulunduğunuz döneme genel bir bakış açısını getirebilirsiniz. Aklınızdaki sorular çerçevesinde, bu soruların yanıtlarını yorumlayarak, değerlendirebilirsiniz. Falı uzmana baktırıyorsanız; merak ettiğiniz soruların yanıtlarını almak için gerekli soruları sorabilirsiniz. Ne soracağınız ise, size kalmıştır.

Fiyatlarımız

50TL

Tarot Falı

0 532 207 58 43 - 0532 166 04 85 - 0212 662 87 61

Rezervasyon İçin
Hemen Arayınız.

1 Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Post comment