yildizname-1
yildizname-2
yildizname-3

Yıldızname Nedir?

Tıpkı tarot falı gibi bir fal bakma yöntemi değildir. Kesinlikle bir fal olarak görülmemesi gerekir. Yıldızname baktırmak isteyen birey doğduğu tarihi ve doğduğu saati, baba adı, anne adı, ve de kendi adı gibi bilgileri gerekmektedir. Kişinin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda Kur’an-ı Kerim içinde bulunmakta olan ayetlere bakılır. Bundan dolayı asla bir fal olarak nitelendirilemez.

Bu uygulamayı gerçekleştirecek olan kişinin son derece bilgili olması büyük önem taşımaktadır. Bireyin özel bilgileri beraberinde bireye özel olarak gerçekleştirilen bu uygulama esnasında Kur’an-ı Kerim ayetlerinden faydalanılarak kişinin gelecekte yaşayacağı ya da yaşamış olduğu olumsuz ya da olumlu her konu açık olarak biline bilmektedir. Baktıran bireyde herhangi bir olumsuzluk durumu söz konusu ise ve mevcut durum kişinin yaşam biçimini etkiliyorsa bu konularla alakalı olan çözümler belirtilir. Gerekli olması durumunda ise mevcut sorun çözüme ulaştırılır. Bu uygulama Osmanlı imparatorluğu döneminden günümüze kadar gelmiş olup doğru ve ciddi bir bakım türü olma özelliği barındırmaktadır.

 Yıldıznameye Özgü Özellikler

Baktıran bireyin bildiği pek çok bilgi ya da bilmediği sıkıntı ve sorunlara çözüm üretilebilmektedir. Ancak bu uygulama ben hastayım bu sayede hastalıktan kurtulayım anlamına gelmez. Bu uygulama yalnızca bir yol gösterici olma niteliği barındırmaktadır. Uhrevi rahatsızlıkların tedavisine imkan sağlar ve bu da yine Kur’an – ı Kerim’de bulunan ayetlerden yararlanılarak gerçekleştirilmektedir. Kur’an-ı Kerim ışığında gerçekleştirilen bu uygulama önemli bir ilim m olması nedeniyle bu ilme tamamen hakim olanlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Bu uygulamayı gerçekleştirmek isteyen birey doğum saatini ve tarihini tam olarak bilmediği taktirde EBCED hesaplaması yapılması suretiyle gerçekleştirilmektedir. EBCED hesaplaması baktıran bireyin kendisinin ve annesinin isimlerinde bulunmakta olan harflerden faydalanılarak EBCED rakam değeri doğrultusunda toplama yapılır ve çıkan sonuç ikiye bölünür. EBCED hesaplaması neticesinde belirlenen rakam bireyin burcunun belirlenmesini sağlar. Ancak bu uygulamada çok daha kesin ve net bir bilgiye ulaşılmasında baktıracak olan bireyin doğum saatini ve doğum tarihini tam olarak bilmesi önemli rol oynar. Bu işlem bazı kişiler tarafından havas ilmi olarak da değerlendirilmektedir. Bu uygulama kimilerine göre burçların ve yıldızların birleşmesi ile bakılmak suretiyle yorumlanan bir bakım uygulaması olarak nitelendirilir.

yildizname-bakimi-1

 Havas İlmi

Havas ilmi olarak ta nitelendirilen bu uygulama İslamiyet’in doğuşuyla birlikte uygulanagelen ve Osmanlı imparatorluğu döneminde de de geliştirilerek oldukça yaygın hale gelmiştir. Bu uygulamadan çıkan sonuca göre hareket edilmiş ve tedbirler alınmıştır. Bu fal olmayan ancak falda olduğu gibi önemli ipucular veren bakım işlemi sayesinde Osmanlı döneminde bu uygulama adeta bir yol gösterici olmuştur. Bu bakım uygulaması bu işlem ile ilgili gerekli bilgiye sahip olan kişilere yaptırıldığı taktirde baktıran bireyin doğduğu günden öleceği güne kadar olan zaman süreci içerisinde neler yaşamış olduğu ve yaşayacağına dair önemli bilgiler, gelecekteki evliliği, sahip olacağı çocukları, bireye yapılmış olan muska ve büyülerin bilinmesi ve bu doğrultuda çözümler üretilmesi ve akla gelebilecek her türlü olayın bu uygulama sayesinde öğrenilebilmesi mümkündür.

 Ortaya Çıkan Her Bilgi Doğru Mudur?

Bu bakım işleminde söylenilen her şeyi tamamıyla benimsemek esasında doğru değildir. Söylenen her şey mutlaka kişinin başına gelecek ya da söylenen her olay o kişinin başına gelecek diye bireyin kendisini şartlandırması doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Havas ilmi olarak da nitelendirilen bu uygulama esasında uhrevi sağlık sorunlarının ve genellikle de aile içinde söz konusu olan huzursuzlukların çözümlenebilmesi için kullanılması en doğru olanıdır.

Fiyatlarımız

150TL

Yıldızname

0 532 207 58 43 - 0532 166 04 85 - 0212 662 87 61

Rezervasyon İçin
Hemen Arayınız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Post comment